ביוגרפיה

דרורה חבקין
דרורה חבקין

דרורה חבקין ביוגרפיה

זמרת, מלחינה, פזמונאית, סופרת ומעבדת מוזיקלית.

חבקין נולדה בחיפה וגדלה בירושלים. היא דור שישי בארץ מצד אמה. סבה, נתן בן ציון חבקין, היה פעיל למען צמחונות, פציפיזם ואספרנטו.

חבקין הייתה מראשוני להקת הנח"ל בתחילת שנות ה-50. לאחר שחרורה מצה"ל למדה באקדמיה למוזיקה ע"ש רובין בירושלים. את שירה הראשון, "לילה טוב", כתבה כתרגיל בקורס להרמוניה.

לאורך השנים כתבה, הלחינה ותרגמה להיטים רבים ללהקות צבאיות ולזמרים שונים, ביניהם יפה ירקוני, חוה אלברשטיין, ירדנה ארזי וליאור ייני. בסוף שנות ה-60 הקליטה שני אלבומים של שירי רחוב, שזכו להצלחה רבה.

 

בעקבות המשבר החברתי שיצרה מלחמת יום הכיפורים הוציאה ב-1977 את האלבום "נגמרה פתאום עוד מלחמה" בו הלחינה ושרה שירים אנטי-מלחמתיים בוטים שכתב עידן סובול בעקבות ממלחמת ששת הימים ומלחמת יום הכיפורים בהן השתתף. האלבום נגנז ונשכח עד שהועלה מחדש לרשת ב-2020 ביוזמת רועי הראבן. ב-1978 עברה חבקין עם שני ילדיה להולנד שם עסקה בהוראה והופיעה בפני קהילות של ישראלים באירופה ועוד. ב-1984 חזרה מהולנד לישראל וכתבה לחן לשירה של לאה גולדברג "תפילה" עבור ירדנה ארזי. במקביל עברה לגור בראש פינה. לאחר שהתמחתה בטבעונות פתחה גם חנות טבע. ספרה "על תבלינים וצמחי מרפא" יצא בשנת 1995 והיה רב מכר.

באותה שנה נפטרה חבקין באופן פתאומי מדום לב, בגיל 61.

נכתב על ידי: יורם רותם

 

 

מידע נוסף על דרורה באתרים הבאים:

סטריאו ומונו (בלעדיהם לא היה ניתן להקים את האתר הזה – תודה!)

עמוד ויקיפדיה על דרורה

 

סרטון למופע 10 שנים לזכרה של דרורה

 

 

 

 

 

 

דיסקוגרפיה

ספרה

על תבלינים וצמחי מרפא; דרורה חבקין | צילום: אריאל נשרי, תל אביב: משרד הביטחון, תשנ"ה 1995.

בספר, שהיה רב מכר מעל 50 שבועות ובמקום הראשון כ-11 שבועות, מתוארים מעל מאה וחמישים צמחי תבלין ומרפא עם שפע של תצלומים מרהיבים מאת בנה של חבקין, אריאל נשרי. הקורא, המבקש להכיר את צמחי התבלין והמרפא, ימצא כאן מידע עשיר והדרכה כיצד לגדל אותם, הן על אדן החלון והן בגינה ובחממה כמו כן מלמד הספר כיצד להפיק את המיטב והמרב מהצמחים.